Flaş Haberler

Herbalife Gerçeği

herbalife-gercegi

Herbalife Hakkında ABD Sağlık Dairesinin (FDA) Uyarısı !!!
22 Mayıs 2013 Çarşamba 12:50

Ülkemizde herbalife adını artık neredeyse duymayan kalmamıştır. Bir çok ilimizde bir çok otelde yada toplantı salonunda albenili tanıtımlarla kendini gösteren, açılış konuşmalarından başlayarak kapanış ve dağılış seramonisine kadar “teşekkürler herbalife” sözünü söyleyen büyülenmiş bir kitlenin içinde muhtelemen sizde bir ara merakınızdan izlemek için veya işsizlik bunalımından sıkılıp yeni bir iş arama heyecanıyla yer almışsınızdır. Büyülenmiş kitleye göre bu ürün yada ürün topluluğu tam anlamıyla sağlık ve vitamin deposu olmakla beraber aşırı kilolardan kurtulmayada vesile olan harika bir ürün. Elbette o büyülenmiş kitlenin içinde olan bir çok kişi işsizlik ve parasızlığın sebep olduğu gerginlik ve bunalımla orada yer aldı. Yine aynı gerginlik ve bunalımla bu içeriğini bilmediği maddelerin satışında da rol aldı. Muhtemelen hem kendisi zehirlendi hemde etrafında, dost ve akraba çevresinde kime satış yaptıysa onlarında zehirlenmelerine vesile oldu.

Oysa insan çaresiz değildir. Hiçbir zamanda olmamıştır. Ki böyle gerçek kimliğini bilmediği kişilerin içeriği belirsiz maddelerini satıp para kazanma yoluna giderken kendisiyle beraber başkalarınında zehirlenmesine, fiziksel ve kimyasal açıdan hastalanmasına vesile olsun. İnsan kendisini Yaratan Yüce Rab’bini bilip O’na yöneldikten sonra maddi manevi tam anlamıyla rahat ve huzura kavuşacak dolayısıyla “teşekkürler herbalife” şeklindeki materyalist sloganla sunulan herbalife yada benzeri maddelerle ve onlar vasıtasıyla insanlar üzerinden para kazanıp insanları köleleştiren materyalist sistem ve zihniyetlerin elinde oyuncak olmayacaktır. Herşey Allah’ın Mutlak İdare ve İradesi Altındadır. O’ndan başka hiç kimse Yoktur. Herşeyi Yapan, Yaratan, parayı, yiyeceği, mutluluğu huzuru her şeyi Veren O’dur. Şükredilmesi, Minnet duyulması gerekende Yine Alemlerin Rabbi Yüce Allah’tır.

Bakın mesela “herbalife denilen ürünün Amerikada yasaklandığını ve bir kongre senatörünün kişisel çabalarıyla bu sistemi durdurmak istediğini biliyormusunuz ?. ABD'de bu ürünün satılabilmesinin tek yolunun içindeki Efedra Sinica bitkisinin çıkarılması olduğunu ancak Türkiyede'ki preparatlarda bu bitkinin halen bulunduğunu, ve anlaşılmaması için çince adınının yazıldığını biliyormuydunuz ?. Herbalife'ın ani ölümlere neden olduğunu ve bu nedenle sadece Herbalife Tazminat davalarına bakan avukatlık büroları kurulduğunu ve ciddi tazminat davaları açıldığını duymuş muydunuz ?

Google'da "herbal ephedra death" i arattığınızda kaç tane link çıkacağına bakın. Ya da "herbal ephedra lawyer"Bu konuda Mayo Clinic bu maddeyi içeren ürünlerin listesini yayınlayarak kullanılmaması yönünde uyarmıştır. Listede Türkiyede satılan form olan Herbalife Thermojetics de bulunmaktadır. Bu ürünü içen kişilerde çarpıntı, aşırı enerji vs gibi belirtilerin olması bu maddenin içerisinde bulunduğunun en büyük kanıtıdır. Herbal Efedra nın Herbalife'a koyulma amacı iştahı kapatmak ve enerji kullanımını arttırmaktır ama ne yazıkki ani ölüm gibi küçük bir yan etkisi bulunmaktadır(!). Kalp krizi, inme ve felçleri saymıyorum. Tabi ben yalan söylüyor da olabilirim ancak FDA raporları da aynısını söylüyor.”

Herbal Efedra ve Ani Ölümler

Fazla kilolardan muzdarip kişiler ve obezite hastalarına mucize tedavi yöntemi olarak ülkemizde en agresif şekilde pazarlanan ürün muhtemelen Herbalife adındaki pakettir. Tamamen bilinçsiz distribütorler aracılığıyla çeşitli kozmetik ürünleri ile aynı yöntemle, MLM sistemiyle satılan bu ürün hakkında ne biliyorsunuz ? 

Gerçekten satıcıların söylediği gibi yan etkisi yok mu ? Tedavide başarılı olabilir mi ? 
Herbalife'ın başarısız olmasının nedeni çok kısa olarak diğer diyet sistemlerinde de olduğu gibi bir kişinin uzun süre sıvı mama ile beslenmesinin psikolojik olarak imkansız olmasından kaynaklanıyor , ancak bu ürünle ilgili problem bu değildir. 

Ölüm Tehlikesi !!! 

Solunum sistemi dekonjestanı olarak astım tedavisinde ve soğuk algınlığında kullanılan efedrin maddesinin kaynagı Ephera sinica / Ma huang bitkisidir. Efedrinin sempatomimetik ve santral sinir sistemi üzerindeki etkileri nedeniyle iştah azalmasına neden olduğu bilinmektedir. 

Çeşitli firmalar ilaç denetim kurulları ve sağlık otoritelerinin uzun süreli ve yüksek masraflı araştırma maliyetlerinden kurtulabilmek ve yüksek kar getiren obezite pazarından yararlanbilmek amacıyla bu bitkiyi toz haline getirip tablet, kapsül ve herbalife da olduğu gibi mama-çay olarak pazarlamaktadırlar. 1990 ların başında patlayan herbal efedra çılgınlığı ABD'de arka arkaya gelişen ani ölümler nedeniyle bu ürünlerin yasaklanmasıyla son bulmuştur. Bu ölümlerden en bilinenleri, Minnesota Vikings oyuncusu Korey Stringer. ve Steve Bechler isimli baseball oyuncusunun ölümü olmuştur. Bu ölümler nedeniyle açılan 600 milyon dolarlık tazminat davaları halen sürmektedir.

26 Aralık 2004 tarihinde Amerikan ilaç dairesi FDA, Epherda alkaloidleri içeren ürünlerin kilo kontrolü ve sporcu desteği olarak pazarlanmasını tamamen yasaklamıştır.  Ancak 30 milyar dolarlık obezite pazarı son derece caziptir ve çeşitli mahkemeler aracılığıyla geçtiğimiz yıl yeniden kontrollü olarak ABD de pazarlanmasına izin verilen bu madde nedeniyle 100 den fazla ani ölüm ve 1000 kişiden fazlasında da ciddi yan etkiler görülmüştür. ( http://www.lawsuitresources.com/ephedra.html ) Utah eyalet makkemesinin 2005 yılında verdiği izinden sonra California ve New York eyaleterinin herbal efedra maddesini serbest bırakması izlemiştir. Amerikan İlaç dairesi FDA, bu maddenin kilo verme amacıyla kullanılamayacak kadar tehlikeli olduğunu bildirmektedir. 

Google internet arama motorunda "herbal ephedra death" anahtar kelimeleriyle arama yapıldığında karşımıza çok fazla sayıda sonuç çıkmakta ve yüzlerce tazminat davası haberi görülmektedir. Hatta herbal efedra nedeniyle olan ölümler ve yan etkiler nedeniyle sadece herbal efedra tazminat davaları üzerine çalışan avukatlık büroları oluşmuştur. Mayo Clinic aşağıda bulunan ürünleri herbal efedra ihtiva ettiğinden dolayı tehlikeli olduğu ve kullanılmaması gerektiği açıklanmıştır

Multi-ingredient preparations containing ephedra : Acceleration, AllerClear, AllerPlus, Andro Heat, Better BodyEnergy for Life, Bio Trim, Biovital Plus, Bladderwrack-Dandelion Virtue, Breathe-Aid Formula, Breath Easy, Cordephrine XC, Diet Fuel, Dymetadrine Xtrem, EPH-833, Ephedra Plus, Thermogen, Guarana-Gotu Kola Virtue, Herba Fuel, Herbal Decongestant Expectorant Capsules, Herbalife - Thermojetics Original Green, Mao-Bushi-Saishin-To, Metabolife 356, Metabolift, Metaboloss, MetaboTRIM, Naturafed, Naturally Ripped, Naturatussin 1, Nettle-Reishi Virtue, Power Thin, ProLab Stoked, Pro-Ripped Ephedra, Respa-Herb, Respiratory Support Formula, Ripped Fuel, SinuCheck, SinuClear, SnoreStop, Thermadrene, Thermic Blast, Thermicore, Thermo Cuts, ThermoDiet, Ultra Diet Pep, Xenadrine RFA-1.

Görülen Yan Etkiler

Endişe, ateş basması, uykusuzluk, migren, hafıza bozukluğu, kas ağrıları, kan basıncında yükselme,çarpıntı.

Daha ciddi yan etkiler ise;

Epileptik ataki, paranoid psikoz, bayılma, koma,kalp krizi, ani kardiak ölüm, ritm bozukluğu, beyin kanaması, böbrek yetmezliği , inme, felç.

Zaten obezite nedeniyle son derece ağır bir yük taşıyan hastaya dışarıdan stimülan verilmesi son derece risklidir. Bu nedenle sevdiğiniz kişileri yukarıdaki listede bulunan ürünlerden uzak tutunuz. 

Avrupada yasaklanan ve ABD de yeniden yasaklanması icin ardı ardına yüz milyonlarca dolarlık tazminat davaları açılan, herbal ephedra ihtiva eden ürünlerden dolayı zarar gördü iseniz hemen Tıbbi Konularda Tecrübeli Bir Avukata başvurun. Eğer ABD de yaşıyorsanız

http://www.ashcraftandgerel.com/ephedra_drug_claim_lawyer.html adresindeki avukatlık bürosu özellikle Herbalife ve benzeri ürünler nedeniyle tazminat davaları konsunda özelleşmiştir. Eğer Türkiye'de çalışan bir avukatsanız lütfen bize bilgilerinizi burada yayınlanmak üzere gönderin.

Kaynaklar

·         "Judge's Decision Lifts Ban On Sale of Ephedra in Utah." Gardiner Harris and Jay Schreiber. New York Times. April 15, 2005. [5] 

·         http://www.steroidlaw.com/?pageID=49 

·         "Experts debating scope of decision."San Diego Union-Tribune. Penni Crabtree. April 16, 2005. [6] 

·         http://www.kscourts.org/ca10/cases/2006/08/05-4151.htm 

·         http://ephedra.com/news.htm 

·         http://injury.findlaw.com/ephedra/ephedra-overview(1).html 

·         Ephedra (Ephedra sinica) / Ma huang - MayoClinic.com 

·         obezite yardım.com

·         Gidaraporu.com

 


Haber okunma sayısı: 6862

Bursa Evden Eve


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

BURSA - HAVA DURUMU

BURSA

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

Fenerbahçe - Bursaspor maçı ne olur ?

Fenerbahçe - Bursaspor maçı ne olur ?

Ankete Katıl Sonuçlar